Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora

Історія Полицької загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів

Перша школа в с. Полиці була відкрита у1855 році. Це була церковно-приходська школа. Дітей в ній навчав дяк.

В 1932 році, за панської Польщі, було збудовано двокласну школу. Директором був Владислав Щепанський. Крім нього було ще два вчителі. Навчання проходило в одну зміну. В школі навчалося до 30 дітей. Всі вони були із заможних сімей. Уроки розпочиналися і закінчувалися шикуванням у коридорі і читанням молитви.

Щочетверга до школи приходив  священник і проводив вивчення Біблії. Учні, які потрапляли в ранг «шляхти-загордової», щодня отримували каву з молоком і шматок хліба з маслом. Біднішим з них давали одяг і взуття.  Всі учні знали польський гімн «Марш, марш Домбровський». В польські свята учні ходили по селу з польськими прапорцями (зі спогадів Фейцера Василя Олександровича 1931 року народження)

В 1940 році в селі створено пятикласну неповну середню прогресуючу школу. Її директором був Доценко Кирило Кузьмович. В ній навчалося до 200 дітей.

Після війни приміщення школи згоріло. Діти навчалися по хатах. Наприкінці 40-х років було перевезено нову хату Мельничуків, в якій і розмістилася школа. Пізніше було збудовано ще одне приміщення. В одному, з них з одного, кінця жив директор школи з сім’єю. Директором у цей час був Муштенко Кирило Микитович. Вчителював і його син Модест.

В 1946 р. вчителювати в Полиці з Черкащини приїхала Кулай (Цибуля) Надія Іванівна.  В 50-х роках до Полиць з центральної України, приїхали працювати Бекеш Катерина Сергіївна (Київська область), Музика (Кукурудза) Настасія Миколаївна (Вінницька область), Яковенко Віра Андріївна (Полтавська область), Гутник Ніна Костянтинівна (Житомирська область), Драпанчук Надія Федорівна (Черкаська область),. З Волині приїхали Гоначарова Надія Леонтіївна та подружжя Петруків – Лідія Миколаївна та Іван Семенович. Іван Семенович був ветераном Великої Вітчизняної війної. Ветеранами також були робітницький Сергій Миколайович, Глібко Олександр Степанович.

Учні, які не могли відвідувати школу вдень, то приходили на заняття ввечері. Батьки часто не пускали дітей до школи, бо не було в чому ходити та й вдома допомагали по господарству (зі слів Шепеть Любові Михайлівни 1933 року народження, Дембовської Неоніли Кирилівни 1948 року народження, Бабік Любові Михайлівни 1937 року народження).

В 1953 році в Полицях починає працювати семирічна школа. З 1959 р. замість семирічної була запроваджена обов’язкова восьмирічна освіта, яка давала учням загальноосвітні та технічні знання.

В 1967 році учні сіли за парти в новому приміщенні школи.  Та в одну зміну навчатися не могли, не вистачало класів. Так, наприклад, в 1970-71 н.р. школу відвідувало 823 учні, в 1971-72 н.р. – 835, в 1972-1973 н.р. – 849, в 1978-1979 н.р. – 729, в 1979-1980 н.р. – 699, в 1980-1981 – 661, 1984-85 – 570, в 1985-86 н.р. – 535. В 1986-1987 було добудовано ще чотири класних кімнати. В 1992 р. прийняла учнів нова спортивна зала. Навчання і надалі відбувалося в дві зміни. Чисельність учнів в               1990-91 н.р. становила 510 учнів, в 1991-92 – 501, в 1997-98 – 595. Навчання перевели в одну зміну.

В 1999 р. ступила до ладу  двохповерхова добудова: їдальня і класні кімнати для початкових класів.

Початкові школи працювали у селах Іванчі, Сошники, Веретено.

Перша школа в с. Іванчі розміщувалась в поміщицькій хаті яка була біля цегельні і власником якої був Леонов Петро. В ній вчителювала Давідчик Наталія Григорівна. Пізніше школу перенесли до іншої невеликої хати  -  Леська Костянтина. Вчителями були Анастасія Дмитрівна та Рачок Лідія Василівна. Втретє в 1962 році школу було перенесено до хати Олександра Ковальчука. Вчителем працювала Орлова Поліна Пантелеймонівна. В 1963 р. була збудована нова школа в центрі с. Іванчі. (із спогадів Немчуків Сергія Сергійовича 1929 року народження та Людмили Кіндратівна 1935 р.н., Шепеть Любові Михайлівни 1933 р.н.).

В Сошниках початкова школа була побудована в 1959 р. До цього діти навчалися у приватних будинках. Працювала вчителем Яковенко Віра Андріївна (Із слів Пашко Надії Євдокимівни 1952 р.н.)

У селі Веретено в повоєнні роки школа розміщувалась у хаті братів Устима і Трохима Цеберків. В 50-ті роки  тут вчителювали Марія Петрівна і Віра Кузьмівна. (із спогадів Немчуків Сергія Сергійовича 1929 р.н. і Людмили Кіндратівни 1935 р.н.). В середині 80-х років у с.Веретено було збудовано нову школу. У 2013-2014 навчаному році всіх учнів цієї школи було переведено до Полицької загальноосвітньої школи                І-ІІІ ст.

З серпня 2004 року початкові школи сіл Іванчі, Веретено і Сошники стали філіями загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Полиці.

В 2013 році філію школи с. Веретено реорганізовано.