Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Соціально-психологічна служба » Поради для батьків

ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ІГОР В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Останнім часом стрічки новин рясніють заголовками про небезпечну гру, яка штовхає підлітків до самогубства. Як не панікувати та що робити батькам?

Насамперед, зберігайте самовладання та поставте дитині нейтральне питання – мовляв, чув/чула, що зараз популярна якась гра "Синій кит". І послухайте, що дитина вам розповість. Якщо вона нічого про неї не знає – добре (тут головне не вдаватися в подробиці, щоб не розбудити в ній цікавість).

Звісно ж, кращою профілактикою у цьому випадку є:

- увага до емоційного стану та переживань дитини;

- заповнення вільного часу корисними та цікавими заняттями (гуртки, секції, студії);

- довірливі відносини з дитиною.

Проте, у ситуації, якщо дитина таки знайома з подібними групами, слід дослухатися до таких порад.

1. Розпитайте дитину про те, що їй відомо. Якщо в розповіді повно подробиць і деталей, про які не пишуть в мережі, то є ризик, що ваша дитина знайома з грою. Також має насторожити, якщо син чи дочка ведуть розповідь про подружку, яка бере участь у грі – цілком ймовірно, що дитина чогось не договорює про себе.

2. Немає сенсу говорити, що такі ігри небезпечні – на підлітків це вже не діє. Набагато ефективніше сказати, що ними маніпулюють. Для них буде відкриттям, що людина, яка загрожує їх рідним, швидше за все, хвора і живе в іншому місті чи навіть країні. І її завдання – не вбити батьків, а змусити дитину виконати її волю. Розкажіть дітям, що на маніпуляції "ведуться" всізгадати хоча б про шахраїв, які телефонують і під приводом того, що хтось з близьких потрапив у біду, виманюють гроші або ж про псевдоцілителів. Покажіть дитині, що всі вразливі, адже їй важливо почути це від авторитетного дорослого. Навчайте дитину  оцінювати власні вчинки критично і запитувати себе про мету кожного з них, обдумувати все, що з нею відбувається.

3. Тотальний контроль - це не вихід. Немає сенсу забирати телефон, забороняти ноутбук – у сучасних умовах підліток, якщо захоче, завжди знайде гаджет і доступ в мережу. Чим більше його обмежувати – тим більший інтерес у нього виникне і з'явиться більше способів обійти заборони. Ваше завдання – не контролювати, а встановити довірливі стосунки, щоб дитина сама прийшла до вас з проблемою.

4. На даний момент, коли зросла популярність таких ігор та груп та з'явився ажіотаж навколо них на телебаченні, у пресі, в мережі, зайва пильність не завадить. Приватне життя дитини звісно ж недоторканне, але у даному випадку перегляд сторінки дитини в соцмережі без її відома може бути виправданим.

5. Подумайте про емоційний зв'язок з дитиною: більше обіймайте, розповідайте, що свого часу ви теж помилялися, встрявали в якісь небезпеки, і вам допоміг хтось із дорослих. Дитині важливо розуміти, що навіть його "ідеальні" батьки теж оступалися, і це нормально, так само як і нормально просити допомоги в інших. Якщо ж бачите, що зараз дитина вас не сприймає, попросіть її поговорити з тим, кому вона довіряє (це може бути хтось із рідних або ж шкільний психолог).

Категорія: Поради для батьків | Додав: Галочка (23.02.2017)
Переглядів: 418 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar