Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Соціально-психологічна служба » Поради для батьків

Поради для батьків першокласників

Поради для батьків першокласників

*   З початку навчального року формуйте у дитини режим сну, відпочинку та навчання і дотримуйтесь його.

Зокрема:

*      Привчіть дитину про­кидатися раніше, щоби збирання до школи не пере­творювалось у щоденні хвилювання. Уранці будіть першокласника спокійно, лагідно, з усмішкою на обличчі.  Не підганяйте. Розраховувати час — ваш обов'язок; якщо ви цю проблему не розв'язали — провини дитини немає.

*      Обов'язково привчіть дитину зранку снідати. Це важливо, аби запобігти хворобам шлунка. 

*      Привчіть збирати портфель напередодні увечері. Перевірте, чи не забуто чогось важливого. Запи­тайте дитину, чи не передавав учитель прохань або розпоряджень батькам. Через деякий час вона при­вчиться сумлінніше ставитися до своїх обов'язків і стане більш зібраною.

*   Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успі­хів, скажіть кілька лагідних слів (без застережень на кшталт «Дивись, поводься гарно!», «Щоб не було поганих оцінок» тощо). У дитини попереду — важка праця, не налаштовуйте її наперед на уникнення помилок, налаштовуйте на досягнення успіхів.

*   Зустрічаючи дитину зі школи, не засипайте її одразу градом запитань. Дайте дитині можливість розслабитися (згадайте, як особисто вам буває важко після напруженого дня).  Якщо дитина не втомлена і виснажена, запитайте: «Що ново­го ти сьогодні дізнався?». Коли вона збуджена і хоче з вами чимсь поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте свого школярика.  Обідній час — зручний момент для невимушеної розмови. Школяр може розповісти про свій ро­бочий день І в такий спосіб звільнитися від психо­логічного напруження.

*   Якщо дитина замкнулася в собі, щось її турбує, не вимагайте пояснень, хай заспокоїться. Потім вона сама все розкаже.

*   Після школи дитина не повинна одразу сідати за виконання завдань, а 2-3 години має відпочити. Найкращий час для виконання домашніх завдань з 15 до 17 години.

*   Неможна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15-20 хвилин треба відпочивати 10-15 хвилин.

*   Під час приготування уроків не сидіть над дитиною постійно, давайте їй можливість працювати самостійно, але якщо буде потрібна ваша допомога, наберіться терпіння.

*   Зауваження вчителя вислуховуйте особисто, уника­ючи присутності дитини (як у школі, коли забираєте свого учня, так і в телефонній розмові). Не поспішайте влаштову­вати сварку, говоріть із дитиною спокійно.

*   Не варто навантажувати першокласника по­зашкільною діяльністю від самого початку на­вчального року. Спорт і заняття в гуртках, звісно, корисні для загального розвитку, але спочатку переконайтеся, що в дитини вистачить на це сил і часу. Початок навчального року — період стресу, і перевантаження можуть тільки зашкодити.

*      Протягом дня намагайтеся знайти хоча б півгодини для спілкування з дитиною. Для вас особливо ма­ють бути важливими справи вашого першокласни­ка, його радощі й невдачі.

*      Слідкуйте за власним мовленням під час розмови з дитиною або у її присутності. Ваше мовлення - це згодом мовлення вашої дитини, вживайте слова правильно, пояснюйте нові, невідомі слова.

*      Важливо, щоб у сім'ї панувала єдина тактика спіл­кування дорослих із дитиною. Усі непорозумін­ня щодо виховання вирішуйте без неї.

*   Щоб уникати зайвих проблем та конфліктів, співставляйте власні очікування з можливостями дитини. Не вимагайте від вашої дитини того, що їй не під силу, виходячи із власних переконань чи досвіду.

*   Поступово знімайте з себе відповідальність за особисті справи вашої дитини. Нехай вона відчуває себе відповідальною за їх виконання. Вчіть дитину дружнім стосункам, але не втручайтесь без крайньої необхідності у дитячі справи.

*   Не нав'язуйте дитині власного ставлення до школи, вчителя, учнів, обговорюючи у її присутності  ті чи інші моменти.

*   Завжди будьте уважними до стану здоров'я вашого малюка. Головний біль, погане самопочуття — найчастіше це об'єктивні показники втоми, перевантаження.

*   Незадоволення вчинками дитини не повинно бути систематичним, оскільки воно перестане сприйматися дитиною. Часті нарікання на малюка чи порівняння з іншими можуть розвинути в нього комплекс неповноцінності. Навпаки, навіть коли в дитини щось не виходить, треба дати дитині невеличкий перепочинок і знову повернутися до виконання завдань.

*   У жодному разі на ваші взаємини із сином чи донь­кою не повинна впливати успішність. Гарні довірчі стосунки й усвідомлення того, що дитина завжди може розраховувати на вашу підтримку, допоможуть їй налаштуватися на успіх від самого початку нового навчального року.

Коли щось не виходить, порадьтеся з учителем, психологом. Не соромтесь питати, цікавитись, читати літературу для батьків.

І найголовніше: дитина має відчувати, що ви завжди її любите, завжди їй допоможете й підтримаєте.

Категорія: Поради для батьків | Додав: Галочка (26.10.2016)
Переглядів: 332 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar