Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Безпечне освітнє середовище » Безпечне освітнє середовище

Правила безпеки при поводженні з побутовою хімією

Убезпечте себе від отруєнь засобами побутової хімії

У наш щоденний побут ввійшло одночасно багато засобів побутової хімії. Вони полегшують домашню працю, допомагають у побуті, однак при їх використанні необхідно  дотримуватись визначених правил і заходів безпеки. А якщо ними зневажати, то зазначені засоби  можуть стати причиною нещасних, а часто і трагічних випадків.

Перш за все дотримуйтесь правил зберігання засобів побутової хімії. Не переливайте їх в посуд з-під харчових продуктів, не тримайте їх на кухні, в холодильнику, в шафах з посудом або харчами. Особливо ретельно слідкуйте за тим, щоб ці засоби не попали до рук дітей. Частою причиною отруєння засобами побутової хімії є перевищення використання рекомендованої дози речовини або не використання засобів індивідуального захисту (респіратор, рукавиці). Це буває, коли при роботі з побутовими хімікатами перевищується рекомендована доза речовини або не використовуються засоби індивідуального захисту (респіратор, рукавиці).

Найбільш розповсюджені отруєння, засобами для знищення комах (інсектицидами), миючими засобами. Ці речовини мають різну ступень токсичності.

Миючі засоби, наприклад, пральні порошки, засоби для миття скла, раковин, як правило, не викликають тяжкого отруєння. Їх дії обмежуються подразненням слизової оболонки шлунково-кишкового тракту або шляхів дихання, чи то алергічними реакціями (чхання, сльозотеча, закладення носа).

Найбільш небезпечні - інсектициди, які містять у собі фосфорорганічні з'єднання (ФОС): хлорофос, карбофос, дихлофос. Вони здатні швидко викликати тяжкі отруєння, при порушенні правил їх використання.

Перші симптоми отруєння засобами побутової хімії  - блювота, пронос, сильна пітливість, задуха, утруднене дихання. В найбільш важких випадках людина втрачає свідомість. А при вдиханні їх токсичність проявляється головним болем, запамороченням, нудотою.

Також часто користуються і допоміжними засобами для підтримки чистоти у домі Оцтова есенція яка використовується у побуті (70-80% розчин оцтової кислоти): при попаданні на шкіру або слизові оболонки, викликає хімічний опік, страждають нирки і печінка. Якщо це сталось, то сеча, забарвлюється у червоний колір. Тяжкі опіки травного тракту можуть призвести до інвалідності, так як часто при цьому утворюються рубцеві звуження стравоходу та шлунку, що порушує прохідність їжі. В таких випадках потрібні складні відновлювальні операції.

Отруєння нашатирним спиртом може виникнути, якщо його помилково випити. Інколи хворому у непритомному стані підносять до носу не вату, змочену нашатирним спиртом, як це потрібно, а відкритий флакон. Внаслідок необачного руху флакон може перевернутись і рідина попаде в рот і ніс, викличе опік.

Якщо хімічна речовина попала в організм, треба перш за все викликати "швидку допомогу" і обов’язково сказати, чим викликане отруєння.

При перших ознаках отруєння необхідно негайно звертатись за медичною допомогою.

Категорія: Безпечне освітнє середовище | Додав: Галочка (04.12.2021)
Переглядів: 18 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar